Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,üniversiteye girmeye çalışanBoğaziçili olmayan, terörle iltisaklı, illegal gruplaraizin vermeyen Türk polisinin doğru yaptığını belirtti.

Şiddet sonucuBoğaziçi Üniversitesinin kapısının kırıldığını vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

“Polisimiz, kırılan kapıyı güvenlik için plastik malzemelerle tutturdu. İkinci kez yine vandallıkla kapıları kırdılar. Özel güvenlikçilerin kelepçesi ile polisimiz, yine kapıları birbirine tutturdu. Bunu eleştirenlere soruyorum, ne yapılsaydı yani? Terörle irtibatlı illegal grupların üniversiteyegirmesine izin mi verilseydi? Polise’katil’ diyenlere göz yumulup ‘buyurun geçin mi’ denseydi? Terör örgütü marşı okuyanlara üniversite, teslim mi edilseydi? Veya ‘Durun lütfen,kapı tamircisi veya çilingir çağıralım’mı denilseydi?

Türk polisikanunun gereğini yerine getirmiştir. 12 Eylül dönemine atıf yapanlara söylüyorum; demokrasi, hukuk ve insan hakları konusundaki siciliniz kapkaradır. İşi gücü bırakıp ipliğinizi pazara çıkarırız. Ancak milletimize sorumluluğumuz ve yapılacak işimiz var. Devlet olarak, aziz milletimizin desteği ve kanunun verdiği yetki ilekamu düzeni ve güvenini, huzurumuzubozmaya çalışanlara müsamaha gösteremeyiz.”
[Son dakika haberi! Boğaziçi eylemleri hakkında İçişleri Bakanı Soylu konuştu… Türk polisi doğru olanı yaptı!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.