MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, huzurun tarih boyunca en fazla ihtiyaç duyulan, ulaşılması en çok arzu edilen insani hissedişin soyut tezahürü olduğunu kaydetti.

‘Huzur için varız’

“Aklı başında her insan huzur ister, huzurlu bir hayat bekler” diyen Bahçeli, huzurun tıpkı güvenlik ve hürriyet gibi insanım diyen herkesin hakkı olduğunu söyledi. İnsanlığın uzun süredir kaygı verici nitelikte bir huzursuzluk dalgasının tesiri altında olduğu tespitini yapan Bahçeli, “Huzur yokluğu insanların hayata bağlılığını, yaşama sevincini, iş birliği temelini vahim ve menfi düzeyde etkilemektedir. Kanın damarlardan çekilmesi neyse huzurun eksiliği de odur” ifadelerini kullandı.

MHP’nin “İnsanlığın Huzuru” projesini tamamladığını belirten Bahçeli, şöyle devam etti: “İnsanın huzur arayışını gören, bunu mesele eden birisi olarak konu üzerinde durulmasının önceliğine, bir proje halinde kavranmasının önemine sürekli vurgu yaptım. Huzurun, bir fikir ve düşünce kalıbına dökülmesi; akıl, gönül, maneviyat ve duygu planında ele alınması lazımdı. Akliselim, kalbiselim ve zevkiselim sacayağında İnsanlığın Huzuru Projesi’nin hazırlığı konusunda samimi ve safiyane bir girişimde bulunduk. Çok şükür bu proje bir yıllık ahlaklı ve azimli bir çalışmanın, saygıdeğer nitelikli bir emeğin mahsulü olarak sonuçlanmıştır. ‘İnsanlığın Huzuru’ isimli eserimizin yepyeni bir ufuk açacağına, hem toplumsal huzurumuza hem de insanlık huzuruna müstesna bir katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Nitekim huzur için varız, huzuru sağlamak için mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.”[MHP’den ‘İnsanlığın Huzuru’ projesi kitabı

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.