2019 yılında resmen faaliyete geçen KALECİK HANIMELİ KADIN  GİRİŞİMİ ÜRETİMİ VE İŞLETME KOOPERATİFİ;  üretimini yaptığı birçok doğal ve sağlıklı ürünün nihai tüketiciye ulaşmasını sağlıyor.

Ankara Ticaret Odasının düzenlediği 2020 Kooperatifler fuarına katılan  Kalecik Hanımeli Kooperatifi  ürünlerinin tanıtımını yaptı.

                                                                                        

KALECİK HANIMELİ KADIN KOOPERATİFİ Başkanı  İmre BEKDAŞ ; Pandemi döneminde çalışmalarına daha da ağırlık verdiklerini, bağışıklık sistemini güçlendirecek ürünlerinin yanında erişteden-salçaya,reçelden-pekmeze ve Kalecik’e özgü bir çok yöresel ürünün üretimini yaptıklarını ve ürünlerinin kurumsal marketlerin stantlarında da yer aldığını belirtti.

TÜMGİAD Genel Başkanı İzzet Oben ÇÜRÜK ; “Bir çok kooperatif  ne yazık ki kooperatifçilik amaçlarına hakim değil. Eğitim yetersizliği söz konusu.Üretimden ziyade al-sat şekliyle çalışma yapan çok kooperatifimiz var.Konuya hakim,kurumsal çalışma yapan ,üretimi esas almış  Kalecik Hanımeli Kadın Kooperatifinin TÜMGİAD Ailesi içerisinde olması bizi memnun etti. “ açıklamasında bulundu.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.