e-Devlet KOSGEB kredi başvurusu nereden ve nasıl yapılır sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Pandemi nedeniyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş istihdamını koruyan işletmelere KOSGEB vasıtasıyla 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programının başlayacağı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Mikro işletmelerin 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi başvurusunda bulunabilecek.

KOSGEB 3 YIL ERTELEMELİ FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KOSGEB faizsiz kredi başvurusu 3 Mayıs Pazartesi’den itibaren başladı. KOSGEB’e başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. Mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin faydalanabileceği 3 yıl ödemesiz sıfır faizli krediye başvurularının 21 Mayıs 2021 tarihinde biteceği açıklandı.

KOSGEB KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER BAŞVURUBİLİR?

5 MİLYAR TL: KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar TL bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz.
Bu destek öncelikle Kovid salgını sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş ama istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere yöneliktir. Teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler de bu desteğe başvurabilecektir.

3 MAYIS’TA BAŞLADI: Mikro işletmeler, 30 bin liraya kadar küçük işletmeler, 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır. Bu sektörlerde şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığı ile başvurularını yapabilirler.

KOSGEB KREDİ BAŞVURU EKRANI

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.